ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 4. Небезпека поруч
УРОК 28. Підсумковий урок з теми “Чарівні перетворення”.
Перевір себе
Мета
- узагальнити й систематизувати знання дітей з теми;
- допомогти учням відчути й усвідомити свої успіхи, мотивувати до подальшої плідної праці, виховувати пізнавальний інтерес;
- заповнити виявлені під час діагностувальної роботи прогалини в знаннях;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до дослідження організму людини.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця пригадує вивчене впродовж місяця, систематизує та узагальнює інформацію;
- розповідає про основні органи / системи органів людини, називає їх функції;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- використовує відповідні емотикони для вираження своїх емоцій;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- роздруківка “Знайди слова”;
- “Cкринька поганого настрою”, стікери, мікрофон, аркуші паперу, обладнання для дихальної гри “Футбол”, кольорові олівці, фломастери, маркери.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вправа “Скринька поганого настрою” Чи у всіх сьогодні гарний настрій? В кого він не дуже добрий — пропоную “випустити” його на папір і потім позбутися (діти, що мають таку потребу, пишуть на стікерах про негативні емоції та / або їх причини 2–6 словами впродовж 10 секунд)
Тепер можемо розпочинати урок. |
Методичні порадиЗапропонуйте дітям перед початком уроку згадати про “Скриньку поганого настрою”. Це може бути звичайна коробочка з написом “Скринька поганого настрою”. |
2 |
Вправа “Мікрофон” Дайте відповідь на запитання “Який / яка я сьогодні?”. Розкажіть про себе. Наприклад, “Я сьогодні веселий, бо не спізнився до школи” або “Я сьогодні впевнена, що дізнаюсь щось нове”. |
2. Повідомлення теми уроку
|
3. Узагальнення та систематизація знань
1 |
Вправа “Факти та вигадки” |
Методичні порадиОб’єднайте дітей у групи. Запропонуйте кожній групі cкласти список тверджень з теми, в якому будуть перемішані факти і вигадки. Обмежте у час виконання завдання — від 5 до 7 хвилин. Коли час спливе, запропонуйте групам обмінятися своїми списками. Кожна група (знову у межах визначеного часу — 3–4 хвилини) мусить визначити, які з тверджень є істинними, а які — хибними. Групи презентують роботу, обґрунтовуючи свій вибір. |
2 |
Вправа “Знайди слова” Знайдіть у сітці слова, які стосуються теми “Чарівні перетворення” (див. роздруківку “Знайди слова”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
4. Вправа “Розгадай кросворд”
|
Розгадайте кросворд і дізнайтеся, яке неформальне свято відзначають у багатьох країнах світу 10 грудня (зош., с. 47, завд. 1).
Інформація для вчителя У шанувальників футболу всього світу є своє свято — Всесвітній день футболу. Подякувати за це свято можна ООН, яка запропонувала відзначати його 10 грудня кожного року. Таким чином міжнародне співтовариство віддає шану одному з найпопулярніших видів спорту, який для мільйонів людей — не просто гра, а стиль життя. Ніхто точно не знає, коли саме зародився футбол. Ігри, схожі на сучасний футбол, існували в різних народів з давніх часів. Згадки про “гру в м’яч ногами” історики знайшли в китайських джерелах, що датуються другим тисячоліттям до нашої ери. Називалася вона Чжу-Чу, що означає “штовхати ногою”. Ця гра дозволяла китайським воїнам підтримувати фізичну форму. Дехто стверджує, що попередником футболу була дика гра саксів, які жили в Англії в VIII столітті. У футбол грали й у Давній Греції, і в Римі близько двох з половиною тисяч років тому. У Греції гра називалася “битва за м’яч”, з чого можна припустити, що грали в неї відповідно — застосовуючи різноманітні прийоми бойових мистецтв. |
5. Перегляд відео “Всесвітній день футболу: скільки в світі футболістів”
|
Перегляньте відео про історію футболу.
|
6. Гра на розвиток дихання “Футбол”
|
Бути футболістом непросто. Щоб швидко бігати стадіоном цілих 90 хвилин і не стомлюватись, сильними мають бути не тільки ноги, а й… легені. Під час вивчення теми ми ознайомилися з деякими вправами дихальної гімнастики. Пропоную вам ще трохи потренувати своє дихання та пограти у футбол незвичним способом. Обладнання: коробка — “поле”, ватна кулька. Хід гри: грають 2 гравці, які плавним видихом рота мають закотити м’яч (ватну кульку) у ворота суперника. |
Методичні порадиЗаздалегідь приготуйте “поле” з коробки з-під взуття, приклейте на двосторонній скотч “ворота” — половинки пластикової баночки. Відстань між воротами бажано зробити якомога більшою. З вати скатайте невеличку кульку — “м’яч”. Запропонуйте дітям об’єднатися у пари і позмагатися, хто швидше заб’є гол у ворота суперника. Зверніть увагу, що повітря потрібно видувати легко і плавно. |
7. Фізкультхвилинка “Україно, ми твоя надія”
|
Відпочиньмо і порухаємося разом із маленькими українцями. |
8. Вправа “Обчисли”
|
Стадіон, де займається Орися, вирішили обгородити сіткою. Сітку якої довжини слід купити, якщо довжина стадіону — 90 м, а його ширина — 45 м? (підр., с. 101, завд. 4) |
9. Творча робота
|
Об’єднайтеся у групи. Оберіть заняття, яке вам подобається, і створіть разом плакат, що його рекламує; що розповідатиме про користь / необхідність цього заняття. Презентуйте свою роботу іншим групам (підр., с. 103, завд. 8). |
10. Рефлексія
|
|
Вправа “Продовж речення” Продовжте речення (зош., с. 47, завд. 2). Вивчаючи цю тему, я дізнався / дізналася … .
|