ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Чарівне перетворення
УРОК 7. Людина, яка мене надихає.
Готуємо проєкт
Мета
- розширити знання дітей про видатних українців, їхню діяльність;
- зацікавити учнів дослідженням української історії та сьогодення;
- спонукати дітей пильніше придивлятися до людей, що поряд з ними;
- розвивати навички пошуку інформації, добору необхідних джерел;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати працьовитість і наполегливість.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця розповідає про осіб, на яких хоче бути схожим / схожою, пояснює чому;
- добирає джерела необхідної інформації для проведення дослідження;
- знаходить потрібну інформацію про винахідників, діячів культури і мистецтва відповідно до власних зацікавлень;
- описує діяльність видатних історичних осіб;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- звичайний зошит;
- роздруківка “Поєднай”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вправа “Вітання” Привітаємось любенько, кивком голови вітаємося із сусідом / сусідкою
|
2 |
Вправа “Ми — художники” Уявіть себе художниками. Якими фарбами ви б намалювали свій сьогоднішній ранок? Чому? |
3 |
Вправа “Ранкові враження” Розкажіть про свої ранкові враження, продовживши речення: Сьогодні я помітив / помітила…
|
2. Вправа “Поєднай”
|
Прочитайте, що написано в лівому стовпчику. Як ви гадаєте, що об’єднує ці слова?
|
3. Повідомлення теми уроку
|
4. Перегляд відео “Славетні українці. Василь Сліпак”
|
5. Фізкультхвилинка “Скік та скок”
|
6. Підготовка до створення проєкту
Методичні порадиЧас уроку, який залишається після фізкультхвилинки, вчитель / вчителька використовує для пояснення особливостей роботи над проєктом. Мета:
Термін реалізації: 2 тижні. Ключові завдання:
Очікувані результати:
Етапи навчального проєкту: І етап — організація проєкту та визначення теми і мети проєкту (підр., с. 80–81) протягом цього уроку. ІІ етап — планування проєктної діяльності:
ІІІ етап — реалізація проєкту (протягом двох тижнів).
Як варіант, вчитель може запропонувати перелік осіб, на яких можуть звернути свою увагу діти. А також діти можуть самостійно обрати людину, про яку розповідатимуть. Зверніть увагу дітей, що це необов’язково має бути відома особистість: це може бути волонтер, який живе на сусідній вулиці, воїн АТО, сусідка, яка грає на роялі, знайомий, який вміє чудово щось робити. Можливо, це буде вигаданий персонаж, який приваблює дітей своїм характером, вчинками тощо. Запропонуйте дітям план, за яким вони будуть збирати інформацію. Нехай занотують цю послідовність кроків у звичайних зошитах.
IV етап — захист проєкту (урок № 21). |
7. Перегляд мультфільму, який надихає не відступати перед труднощами
|
Під час роботи можуть виникнути труднощі. Це нормально! Навіть у дорослих не виходить зробити все бездоганно з першого разу. Письменники, художники, дизайнери завжди доопрацьовують свої твори. Не відступайте і працюйте, доки результат вас не задовольнить. |
8. Рефлексія
|