ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Провідник у невідомому світі
УРОК 8. Пригода друга. Провідник у невідомому світі.
Навіщо людині кров?
Мета
- розширити знання про кров, її значення для організму людини;
- дослідити, які існують клітини крові та які їхні функції;
- формувати уявлення про печінку як орган, що допомагає у процесі травлення;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до вивчення людського організму та природознавства в цілому.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця опрацьовує інформацію природознавчого змісту з різних джерел, систематизує та узагальнює її;
- розповідає про значення печінки в організмі людини;
- називає різновиди клітин крові, розповідає про їх функції;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Функції клітин крові”, “Самооцінювання”;
- за бажання — кольорові олівці, фломастери.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування. Слухання релакс-музики
|
Почнімо наш урок з музичної подорожі. Забудьте на хвилинку, що ви в класі за партою, і подумки вирушіть туди, куди вас поведе ось ця прекрасна мелодія.
|
2. Вправа “Пригадай”
|
Що можуть означати ці слова? З якою темою вони пов’язані?
|
3. Вправа “Істинні, хибні”
|
Придумайте по одному істинному і хибному твердженню, які будуть стосуватися теми, що ми вивчали минулого уроку. |
Методичні порадиОб’єднайте дітей у групи. Запропонуйте кожній групі скласти твердження, в яких будуть перемішані факти і вигадки. Обмежте час виконання завдання до 5 хвилин. По завершенню визначеного часу запропонуйте групам обмінятися твердженнями. Кожна група (знову у межах визначеного часу — 3-4 хвилини) мусить визначити, які з тверджень є істинними, а які — хибними. Нехай представники кожної групи обґрунтують свої відповіді. |
4. Вправа “Ключові слова”
|
5. Повідомлення теми уроку
|
Ми продовжуємо ознайомлюватися з органами травлення. А для цього нам потрібно дізнатися, куди потрапили Макс і Моллі, та що нового вони дізналися. |
6. Робота над уривком “Провідник у невідомому світі”
1 |
Читання уривка вголос (підр., с. 82) |
2 |
Вправа “Дай відповідь”
|
3 |
Вправа “Знайди істинні твердження” Позначте істинні твердження. Хибні твердження перетворіть на істинні і запишіть у рядочках нижче (зош., с. 37, завд. 1). |
7. Фізкультхвилинка “Раз, два, три”
|
8. Онлайн-вправа “Провідник у невідомому світі”
|
Розгадайте ребус або дайте відповідь на запитання. Якщо впораєтесь із завданням, дізнаєтесь прізвище видатного донора, який врятував мільйони дітей. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
9. Перегляд відео “Функції клітин крові”
|
Перегляньте відео, підпишіть на роздрукованій схемі клітини крові та вкажіть, які функції вони виконують (див. роздруківку “Функції клітин крові”). |
10. Вправа “Відшукай і запиши”
|
Моллі дізналася, що печінка — життєво необхідний орган людини. А також — що вона розташована під ребрами з правого боку. Відшукайте у тексті інформацію про те, для чого людині печінка, і запишіть у зошит (зош., с. 37, завд. 2). Поспілкуйтеся із своїми сусідами по парті та з’ясуйте, що вони записали. Чи однакові у вас записи? (підр., с. 83, завд. 3) |
11. Перегляд відео “Печінка та її функції”
|
Перегляньте відео і доповніть свої нотатки новою інформацією. |
Методичні порадиПісля перегляду відео складіть разом із дітьми схему-опору, якою можна буде користуватися декілька уроків. Печінка та її функції |
12. Рефлексія
|
|
Вправа “Самооцінювання” (див. роздруківку “Самооцінювання”) ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |