ТЕМА 4. Факти і таємниці
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 4. Шлях назовні
УРОК 23. Шкіра під мікроскопом. 
Як влаштована наша шкіра?
Мета
- ознайомити з будовою шкіри людини;
- дослідити властивості шкіри;
- з’ясувати значення шкіри для організму людини;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до вивчення людського організму.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця розповідає, яке значення в організмі людини має шкіра;
- називає основні елементи будови шкіри;
- проводить спостереження / дослідження, робить висновки разом з учителем або самостійно;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- роздруківка “Хмара слів «Шкіра людини»”;
- іграшка-сердечко, лупи.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
| 
 | Подивіться, що у мене в руках (педагог тримає в руках іграшку-сердечко). Українці завжди славилися своєю щирістю. Тож прошу вас передавати одне одному іграшку, вітатися і від щирого серця говорити побажання. Педагог розпочинає “віночок побажань”: 
 | 
2. Вправа “Пригадай”
| 
 | Прочитайте слова і пригадайте, якого органу людини вони стосуються. 
 | ||
3. Повідомлення теми уроку
| 
 | 
4. Створення хмари слів “Шкіра людини”
| 
 | Що ви вже знаєте про шкіру людини? Доповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Шкіра людини»”).ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ 
 | 
5. Вправа “Розкажи”
| 
         | 
6. Вправа “Прочитай і запиши”
| 
 | Прочитайте текст і запишіть на схемі назви шарів найбільшого органу тіла людини (зош., с. 59, завд. 3).     | 
7. Відеоурок “Шкіра людини: будова, основні функції”
| 
 | Подивіться відео і розкажіть, для чого людині потрібна шкіра. 
 | 
8. Фізкультхвилинка “А ти готовий?”
|  | 
9. Дослідницько-практична робота
| 1 | Шкіра неозброєним оком Розгляньте шкіру на своїй руці. Доторкніться до неї. Яка вона на дотик? Запишіть (зош., с. 60, завд. 1).     
 | 
| 2 | Шкіра під лупою Розгляньте шкіру крізь лупу. Знайдіть маленькі отвори — пори. Яку функцію вони виконують? Прочитайте речення і доповніть їх словами із довідки (зош., с. 60, завд. 2).     | 
10. Онлайн-вправа “Будова шкіри”
| 
 | Виконайте вправу. В кінці дізнаєтесь цікавинку про свій організм.ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ 
 | 
11. Складання сенкана
| 
 | Пригадайте, що про ви дізналися впродовж сьогоднішнього уроку. Об’єднайтеся у пари і складіть сенкан до слова “шкіра”. | 
| Пам’ятка для вчителя | |
12. Рефлексія
| 
 | 
| 
 | Завершіть речення. Я дізнався / дізналася…
           | 


