ТЕМА 5. Світ невидимий
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 2. Робота мрії для кожного вірусу
УРОК 17. Професор Фейковський vs 4-А. Раунд 5.
Чому треба перевіряти достовірність відомостей?
Мета:
- Систематизувати знання дітей про інформаційну безпеку;
- дослідити вплив засобів масової інформації на здоров’я і поведінку людей;
- формувати уявлення про приватну інформацію;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати свідоме ставлення дітей до власної безпеки і добробуту.
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця називає типи та властивості інформації;
- знає про вплив засобів масової інформації на здоров’я і поведінку людей;
- критично аналізує інформацію та її джерела, робить висновки, варте повідомлення довіри чи ні;
- пояснює, яка інформація є приватною, чому нею не можна ділитися онлайн;
- звертається, вітається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших та дослухаюсь до спільних рішень;
- вступає і підтримує діалог на теми, пов’язані з важливими для дитини життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- звичайний зошит;
- роздруківки “Пригадай”, “Хмара слів «Фейк»”, “Саморефлексія”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
Приготуйтеся швиденько,
У – уміння вчитися і працювати С – співпраця у групах П – подолання труднощів І – інтерес до теми Х – хороший настрій |
2. Вправа “Розкодуй”
|
Розшифруйте і прочитайте слово. Ключ: 4б, 3б, 2а, 3в, 4в, 3а, 1в, 4а, 4б, 2б.
|
3. Вправа “Пригадай”
|
Пригадайте, що таке інформація та як ми можемо її отримати (див. роздруківку “Пригадай”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
4. Онлайн-вправа “Викриваємо неправдиву інформацію”
|
Упорядкуйте речення. Усно перетворіть неправдиву інформацію на правдиву. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
5. Хмара слів “Фейк”
|
Пригадайте, що ви вже знаєте про фейки. Створіть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Фейк»”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
6. Повідомлення теми уроку
|
Сьогодні ми поговоримо про спілкування в мережі Інтернет та правила, яких ми маємо в ній дотримуватися. Про те, якою може бути інформація про нас самих. А крім того, пригадаємо про людські чесноти, а саме про чесність, з’ясуємо, чому потрібно говорити правду і чим може бути небезпечною брехня. |
7. Фізкультхвилинка
|
8. Мультфільм “Корисні підказки. Правда чи брехня?”
|
Чому люди кажуть неправду? Чи складно бути чесним? Які наслідки має брехня? На ці та інші питання ви дізнаєтеся відповіді, коли переглянете мультфільм. ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
|
9. Комікс “Професор Фейковський vs 4-А. Раунд 5”
|
Прочитайте уважно комікс про професора Фейковського. Поміркуйте, як цей комікс стосується теми нашого уроку (підр., с. 22-23). ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮЗапитання для обговорення:
|
10. Вправа “Що говорять персонажі коміксу”
|
Позмагайтеся з професором Фейковським. Пригадайте події коміксу та відновіть речення. ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ |
11. Рефлексія
|
|
|
Вправа “Саморефлексія” Продовжте речення (див. роздруківку “Саморефлексія”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |