ТЕМА 5. Світ невидимий
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 2. Робота мрії для кожного вірусу
УРОК 18. Розмови мікробів.
Презентуємо проєкт
Мета:
- Узагальнити знання дітей про мікроорганізми, зокрема про бактерії;
- удосконалювати вміння дітей презентувати свої творчі напрацювання;
- розвивати артистичні здібності, вміння виступати перед публікою;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати допитливість, інтерес до природознавства.
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця створює, працюючи в групі, інсценівку;
- презентує свою творчу роботу;
- імпровізує, використовуючи голос і мову тіла;
- ділиться своїми враженнями від побаченої інсценізації;
- знає, як потрібно поводитися, коли хтось виступає перед ним / нею;
- оцінює чинники, які привели до успіху, виявляє причини невдач і пропонує шляхи їх виправлення;
- систематизує та узагальнює необхідну інформацію;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших та дослухаюсь до спільних рішень;
- звертається, вітається дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- зіставляє почуте з власним досвідом;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно.
Обладнання
- Звичайний зошит;
- роздруківки “Оціни”;
- реквізит для інсценівок.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вітання Привітаємось любенько (кивком голови вітаємося із сусідом / сусідкою), Усміхнемося раденько (усміхаємося сусіду / сусідці). Сонячний заряд візьмемо (підіймаємо руки вгору, тягнемося до сонечка), З ним в країну знань підемо (тихенько крокуємо)! |
2 |
Вправа “Ми — художники”
|
3 |
Вправа “Ранкові враження” Розкажіть про свої ранкові враження, продовживши речення: Сьогодні я помітив / помітила… .
|
2. Повідомлення теми уроку
|
Впродовж місяця ми подорожували світом мікроорганізмів. Ми дізналися, що вони бувають хвороботворними, що з їх допомогою виготовляють вакцини, що люди використовують їх корисні можливості у повсякденному житті та господарстві. Сьогодні ж ви зможете продемонструвати свої знання з теми та проявити творчі здібності. |
3. Онлайн-вправа “Вікторина про бактерії”
|
Перевірте себе. Пригадайте, що ви запам’ятали про бактерії. Дайте відповіді на запитання. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
4. Слухання казки “Не всі мікроби — вороги”
|
Послухайте повчальну казку про дівчинку Маю та її друга Макрофага, які здійснили подорож в склянці з кефіром містом Молочнокислих бактерій. ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
|
5. Фізкультхвилинка “Україно, ми твоя надія”
|
Відпочинемо і порухаємося разом із маленькими українцями. |
6. Захист проєктів
Методичні порадиДіти презентують інсценівки, які вони придумали. Завдання для слухачів: уважно послухати і впевнитися, що зміст інсценівки відповідає тематиці проєкту. По закінченню презентації всіх інсценівок влаштуйте виставку створеного дітьми реквізиту (масок тощо). В учнів / учениць буде час, щоб уважніше розглянути героїв інсценівок, поділитися враженнями, похвалити одне одного. Запитайте у дітей, схожі чи різняться їхні інсценівки з казкою “Не всі мікроби — вороги”, у чому схожість або відмінність. |
7. Обговорення роботи над проєктом
Методичні порадиПісля показу інсценівок обговоріть разом із учнями / ученицями роботу над проєктом, проаналізуйте складні моменти, запитайте, кому можуть подякувати діти за підтримку. |
8. Вправа “Оціни”
|
Оцініть власний внесок у роботу над колективним проєктом (див. роздруківку “Оціни”) ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
9. Рефлексія
|
|
|
Вправа “5 слів” Запишіть у звичайний зошит 5 слів, які ви запам’ятали з сьогоднішнього уроку. Поясніть свій вибір. |