ТЕМА 5. Світ невидимий
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 2. Робота мрії для кожного вірусу
УРОК 21. Підсумковий урок з теми “Світ невидимий”.
Перевір себе
Мета:
- Узагальнити й систематизувати знання дітей з теми;
- допомогти учням відчути й усвідомити свої успіхи, мотивувати до подальшої плідної праці, виховувати пізнавальний інтерес;
- заповнити прогалини у знаннях, виявлені під час діагностувальної роботи;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування.
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця пригадує, узагальнює та систематизує вивчене раніше;
- знає назви деяких видів мікроорганізмів;
- розповідає про роль мікроорганізмів у живій та неживій природі;
- знає, як люди використовують властивості бактерій, грибів у повсякденному житті;
- створює виріб за інструкцією, дотримуючись правил безпеки;
- виявляє інтерес до досліджень;
- використовує відповідні емотикони для вираження своїх емоцій;
- вступає і підтримує діалог на теми, пов’язані з важливими життєвими ситуаціями;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень.
Обладнання
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- скринька, стікери, мікрофон, аркуші для вправи “Факти та вигадки”;
- для творчої роботи: банка або пляшка, клей ПВА, серветки, ножиці, ґрунт або водоемульсійна фарба білого кольору.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Чи в усіх сьогодні гарний настрій? В кого він не дуже добрий — пропоную швиденько (за 10–20 секунд) написати про нього на аркуші і позбутися на час уроку. |
Методичні порадиПеред початком уроку нагадайте дітям про “Скриньку поганого настрою”. Це звичайнісінька коробочка з відповідним написом. Запропонуйте дітям:
За необхідності запропонуйте розв’язати проблему індивідуально після уроків. Отже, тепер наш настрій добрий — розпочинаємо урок. |
2 |
Вправа “Мікрофон” Розкажіть про себе — дайте відповідь на питання “Який / яка я сьогодні?”. Наприклад, “Я сьогодні веселий, бо не спізнився до школи”. Або: “Я сьогодні впевнена, що дізнаюсь щось нове”. |
2. Повідомлення теми уроку
|
Чи сподобалася вам історія Лілі та її нових друзів? Сподіваюся, ви готові продовжити мандрувати і досліджувати світ, відкривати нові таємниці. Але для того, щоб мандрувати далі, маємо пригадати наші подорожі впродовж місяця й узагальнити знання, які ми здобули. |
3. Вправа “Факти та вигадки”
Методичні порадиОб’єднайте дітей у групи. Запропонуйте кожній групі cкласти список тверджень з теми, в якому будуть факти і вигадки. Обмежте час виконання завдання — від 5 до 7 хвилин. Коли визначений час спливе, запропонуйте групам обмінятися аркушами. Кожна група протягом 3-4 хвилин мусить визначити, які з тверджень у списку є істинними, а які — хибними. Наприкінці групи презентують роботу, обґрунтовуючи свій вибір. |
4. Онлайн-вправа “Підсумкове завдання за темою «Світ невидимий»”
ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
5. Вправа “Розгадай”
|
Розгадайте чайнворд. Із виділених букв утворіть слово і запишіть, як називається комплекс заходів для запобігання поширенню певної інфекційної хвороби (зош., с. 11, завд. 1).
Інформація для вчителя Ще в давні часи люди почали ізолювати носіїв інфекційних хвороб, щоб ті не заражали інших. Слово ж “карантин” (quarantena, або італійською quarantina, від quaranta — сорок) з’явилося у XIV столітті у Венеції. Коли спалахнула епідемія чуми, перш ніж заїхати до республіки, мореплавці мали перечекати 40 днів в ізольованому місці — зазвичай на острові неподалік від берега. Саме стільки було потрібно, щоб упевнитись, що людина не заражена. Сьогодні ж слово “карантин” вказує на необхідність проведення заходів для обмеження контактів інфікованої або потенційно інфікованої людини, тварини, будь-якого вантажу, що допомагають запобігти поширенню небезпечних інфекційних хвороб. |
6. Вправа “Оціни”
|
Оцініть, наскільки добре ви працювали цього місяця (зош., с. 11, завд. 2). |
7. Фізкультхвилинка “Україно, ми твоя надія”
|
Відпочинемо і порухаємося разом із маленькими українцями. |
8. Творча робота
|
Олеся розповіла, що використовує скляні посудини з-під йогурту та кефіру для прикрашання оселі. Навчіться робити декупаж пляшки або банки (підр., с. 25, завд. 6). Інформація для вчителя Декупáж — оздоблення предметів аплікацією з різних матеріалів (тканини, серветок тощо). |
9. Перегляд відео “Робота в техніці декупажу”
|
Перегляньте відео і дізнайтеся, як можна прикрасити звичайну пляшечку або баночку. ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
|
10. Рефлексія
|
|
|
Вправа “Допиши речення” (зош., с. 11, завд. 3) Допишіть речення. Найцікавіше, що я дізнався / дізналася з цієї теми — … . |