ТЕМА 5. Світ невидимий
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Незвичайні гості
УРОК 4. Невидимий недруг.
Що таке віруси і як вони спричиняють хвороби?
Мета:
- Формувати уявлення про віруси, їх відмінність від інших царств природи;
- поглиблювати знання про шляхи передачі вірусів, їх вплив на організм людини;
- розширювати знання про те, як уберегтися від вірусних інфекцій;
- спонукати дітей свідомо та відповідально ставитися до свого здоров’я;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати пізнавальний інтерес, зокрема бажання вивчати природознавство.
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця розуміє, що таке віруси, називає їх ознаки;
- знає про шляхи передачі вірусних інфекцій;
- розуміє, хто такі вірусологи, чим важлива їхня робота;
- описує вияви погіршення здоров’я (наприклад, нежить, кашель), припускає, що могло спричинити захворювання;
- розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
- перевіряє достовірність інформації природничого змісту.
Обладнання
- Робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Хмара слів «Віруси»”, “Смс-повідомлення”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Побажання” Усміхніться одне одному і побажайте чогось доброго. Придумайте такі побажання, щоб вони починалися на букви слова “здрастуйте”: З – здоров’я, злагоди, затишку; Д – добра, довіри, добросердя, дозвілля, допитливості; Р – радості, розуму, рішучості, рівноваги; А – активності, артистичності, адекватності, авторитету; С – сміливості, самоповаги, свободи; Т – таланту, творчості, толерантності; У – успіху, удачі, уваги, уяви; Й – йогурту, щоб було смачно; Т – терпіння, тями; Е – енергії, елегантності, економії. |
Методичні порадиДіти висловлюють свої побажання по черзі. Наголосіть, що побажання не мають повторюватися. Якщо комусь не вдається відшукати побажання на “свою” букву, можна перейти до наступної. Побажання можуть бути гумористичними, але не образливими. |
2. Вправа “Істинні, хибні”
|
Пригадайте уривок, який ви читали. Визначте істинні твердження. Хибні перетворіть на істинні.
|
3. Хмара слів “Віруси”
|
Під час знайомства з вірусами Лілі дізналася, що їх існує безліч видів. Пригадайте, що ви знаєте про віруси. Створіть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Віруси»”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
4. Повідомлення теми уроку
|
Віруси — наші постійні супутники від дня народження і впродовж усього життя. Разом із Лілі ми дізнаємося, чому віруси — це особлива форма життя, яка наука досліджує віруси та як віруси розповсюджуються. |
5. Перегляд відео “Що таке вірус?”
|
6. Читання з позначками
|
Прочитайте текст. Біля кожного абзацу поставте відповідний знак (зош., с. 5, завд. 1).
|
7. Фізкультхвилинка
8. Онлайн-вправа “Віруси”
|
Виконайте завдання та перевірте, що ви запам’ятали про віруси. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
9. Перегляд мультфільму “Як розповсюджуються віруси”
|
10. Вправа “Утвори слово”
Є незвичайна наука — вірусологія. Вона вивчає властивості вірусів, а також процеси, котрі ці агенти спричиняють в організмах людей, тварин, рослин, бактерій, грибів, — словом, усіх, у чиїх клітинах вони опинилися. Вчені-вірусологи довідуються, який вірус спричинив певну хворобу, і розробляють різні способи боротьби з вірусними інфекціями — лікування, профілактика тощо. Наприклад, у 20 столітті завдяки досягненням вірусологів була ліквідована така страшна хвороба, як віспа. Однак існує ще чимало небезпечних захворювань, добре лікувати які досі не навчилися. Тож нам треба бути обережними і слухати поради лікарів.
|
11. Рефлексія
|