ТЕМА 5. Світ невидимий
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Незвичайні гості
УРОК 6. Стоп, віруси!
Як захиститися від вірусів?
Мета:
- Поглиблювати знання про шляхи передачі вірусів, їх вплив на організм людини;
- розширювати знання про те, як уберегтися від вірусних інфекцій, сформулювати правила боротьби з ними;
- актуалізувати, поглибити та узагальнити знання про “Тарілку здорового харчування”;
- спонукати дітей свідомо та відповідально ставитися до свого здоров’я;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування.
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця описує вияви погіршення здоров’я (наприклад, нежить, кашель), припускає, що могло спричинити захворювання;
- знає способи передачі вірусів від людини до людини;
- розрізняє ознаки вірусних захворювань;
- аналізує способи запобігання неінфекційним та інфекційним захворюванням;
- пояснює, як навколишнє середовище, харчування, фізична активність, стрес та інші фактори впливають на здоров’я людини;
- визначає продукти та послуги, придатні для ведення здорового способу життя;
- обирає продукти харчування, зокрема улюблені страви національної кухні, орієнтуючись на свої харчові звички, смак і розуміння їхньої користі для здоров’я;
- розповідає, як зменшити ризик зараження вірусною інфекцією, дотримується цих правил у власному житті.
Обладнання
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- роздруківки “Тарілка здорового харчування (додаток 1)”, “Тарілка здорового харчування (додаток 2)”;
- конструктор “Лего”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Привітання — руханка-танок “Привіт, привіт” Почнімо урок із веселого танцю. Чи тільки так можна виконувати рухи, про які йдеться у пісні? Придумайте свій танок-руханку під цю пісеньку. |
2 |
Вправа “Башточка настрою” Оберіть цеглинку Лего, колір якої символізуватиме ваш настрій. Давайте побудуємо башточку настрою.
|
2. Онлайн-вправа “Що ти знаєш про віруси”
|
Пригадайте, що ви знаєте про віруси. Дайте відповіді на запитання — оберіть із запропонованих варіантів один правильний. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
3. Повідомлення теми уроку
|
На минулому уроці ви дізналися, як віруси потрапляють в організм людини. А сьогодні ми з’ясуємо, як же захиститися від вірусів і вберегтися від захворювань. |
4. Вправа “Істинні, хибні”
|
Щороку вчені відкривають нові штами вірусів. Усі хочуть знати, як від них уберегтися — але інформація про це буває суперечливою, і її треба сприймати критично. Визначте, які з висловлювань істинні, а які — хибні (зош., с. 6, завд. 1). |
5. Вправа “Розкажи”
|
Довідайтеся, як виконали це завдання ваші однокласники та однокласниці. Чи однакові у вас відповіді? Чому? (зош., с. 6., завд. 2)
|
6. Вправа “Дізнайся”
|
Застуда (або ГРВІ — гостра респіраторна вірусна інфекція) — інфекційне захворювання вірусного походження, що уражає верхні дихальні шляхи — порожнину носа і рота, носоглотку і ротоглотку. Застуда супроводжується нежитем, болем у горлі та головним болем. За рік ми можемо кілька разів захворіти на застуду. Її спричиняють понад 200 різних вірусів. Найпоширеніший вірус застуди — риновірус.
|
7. Фізкультхвилинка “Зимова казка. Cвяткова руханка”
8. Вправа “Поясни”
|
Як же розірвати цей ланцюжок розповсюдження вірусу? Розгляньте схему і розкажіть, що можна зробити, щоб зупинити поширення застуди. Поясніть, чому потрібно дотримуватися саме таких правил. |
9. Вправа “Розкажи”
|
Четвертокласники запросили до класу шкільну медсестру. Ось які поради вона дала дітям (підр., с. 10, завд. 1).
|
10. Математичне завдання
|
Послухавши медсестру, Антон вирішив частіше мити руки з милом, а також користуватися антисептиком. Хлопчик прийшов до аптеки, щоб придбати засіб. Яка покупка буде найвигіднішою? Чому? (підр., с. 10, завд. 2) |
11. Перегляд відео “Тарілка здорового харчування”
|
Щоб бути здоровими, активними, бадьорими, треба їсти корисні продукти. Чи чули ви про “тарілку здорового харчування”? (див. роздруківку “Тарілка здорового харчування (додаток 1)”), (див. роздруківку “Тарілка здорового харчування (додаток 2)”) Перегляньте відеопояснення та створіть власну “тарілку здорового харчування”.
|
12. Онлайн-вправа “Як захиститися від вірусів”
|
Знайдіть у сітці літер назви “захисників” від вірусів. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
13. Рефлексія
|