ТЕМА 5. Світ невидимий
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Незвичайні гості
УРОК 7. Таємна зброя проти вірусів.
Як захиститися від вірусів?
Мета:
- Поглиблювати знання про шляхи передачі вірусів, їх вплив на організм людини;
- розширювати знання про те, як уберегтися від вірусних інфекцій, сформулювати правила боротьби з ними;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- спонукати дітей свідомо та відповідально ставитися до свого здоров’я.
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця описує вияви погіршення здоров’я (наприклад, нежить, кашель), припускає, що могло спричинити захворювання;
- знає способи передачі вірусів від людини до людини;
- розрізняє ознаки вірусних захворювань;
- аналізує способи запобігання неінфекційним та інфекційним захворюванням;
- пояснює, як навколишнє середовище, харчування, фізична активність, стрес та інші фактори впливають на здоров’я людини;
- визначає продукти та послуги, придатні для ведення здорового способу життя;
- аналізує запропонований раціон харчування (або складає власний раціон здорового харчування), визначає достовірні джерела інформації про харчування;
- розповідає, як зменшити ризик зараження вірусною інфекцією, дотримується цих правил у власному житті;
- виготовляє виріб за інструкцією, дотримуючись правил безпечного користування гострими предметами.
Обладнання
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- для виготовлення захисної маски: клаптики тканини, нитки, голки, еластичні мотузочки, лінійка, олівець.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вправа “Самоналаштування” Покладіть руки на парту, закрийте очі та промовляйте: Я зможу сьогодні добре працювати на уроці. Я особистість творча. Я бажаю всім однокласникам та однокласницям успіхів на сьогоднішньому уроці. |
2 |
Вправа “Незвичайні окуляри” Сьогодні нам потрібно бути дуже уважними і спостережливими, щоб не пропустити нічого важливого. Є у мене незвичайні окуляри. Як тільки їх надіваєш, так одразу бачиш щось гарне, чудове в тих, хто навколо. Педагог вдає, що надіває окуляри. Ці незвичайні окуляри дають мені можливість побачити, що Микита сьогодні дуже старанний. Цікаво, а що ж ви побачите у своїх сусідів і сусідок, коли надінете окуляри? Педагог передає “окуляри” комусь із дітей. Діти по черзі розповідають, що вони побачили. |
2. Вправа “Очікування”
|
Що ви чекаєте від уроку? Чого сподіваєтесь навчитися на цьому уроці?
|
3. Вправа “Підпиши”
|
Пригадайте минулий урок. Як можна захистити себе від вірусних захворювань? Наклейте відповідні наліпки і підпишіть їх (зош., с. 6, завд. 3). |
4. Повідомлення теми уроку
|
Ми продовжимо ознайомлюватися із різними способами захисту від вірусів. |
5. Вправа “Поясни”
|
Оленка розповіла, що її сусідка Ніна Петрівна захворіла на коронавірус. Дівчинка вирішила їй допомогти і взялася придбати необхідні продукти. Покупки вона склала біля дверей квартири і подзвонила у дзвінок. Тато похвалив донечку, сказавши, що вона все зробила правильно. Чому? (підр., с. 11, завд. 3) |
6. Вправа “Обчисли і дізнайся”
|
У багатьох людей, які захворіли на COVID-19, з’являються кашель і висока температура, іноді болить голова або навіть усе тіло. Хвороба може тривати від декількох днів до декількох тижнів. Але наш організм — неймовірна система! Коли в нього потрапляє новий мікроб чи вірус, тіло розуміє, що це “чужак”, і починає з ним боротися. Обчисліть вирази. Зіставте результати із ключем і дізнайтеся назву потужної зброї, яку організм застосовує проти вірусів. 187415 + 134274 = 277232 : 4 = 10598 · 7 = 295936 : 8 = 222558 : 3 = 249435 : 5 = 10969 · 6 = 643378 : 2 = Ключ: Інформація для вчителя Антитіла — білкові сполуки, які утворюються в організмі внаслідок потрапляння в нього сторонніх бактерій, вірусів тощо. З антитілами пов’язаний імунітет — здатність організму боротися з інфекціями. |
7. Фізкультхвилинка “Бджілка”
8. Перегляд відео “ТОП-5 продуктів, які підвищують імунітет”
|
9. Практична робота
|
Віталія пошила багаторазову маску за інструкцією. Виготовте такий захисний засіб і ви, скориставшись фото- або відеоінструкцією (підр., с. 11, завд. 5).
|
10. Рефлексія
|