ТЕМА 5. Світ невидимий
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Робота мрії для кожного вірусу
УРОК 9. Пригода друга. “Робота мрії для кожного вірусу.”
Що таке вакцини?
Мета:
- Поглиблювати знання дітей про мікроорганізми;
- формувати уявлення про вакцини, їх значення для здоров’я людей;
- допомогти кожній дитині сформулювати свою мрію та визначити кроки для її здійснення;
- розвивати цілеспрямованість, наполегливість, дисциплінованість;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування.
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця розуміє, що таке віруси, пояснює їх значення у природі і вплив на людину;
- розуміє, що таке вакцина і навіщо люди вакцинуються;
- ділиться своїми мріями та планами; формулює мету та цілі, планує дії, які приведуть до їх досягнення;
- читає подумки та виразно вголос тексти різних видів та з різною метою;
- знаходить у тексті відповіді на поставлені запитання;
- дотримується правил літературної вимови у власному висловлюванні;
- прогнозує орієнтовний зміст тексту на основі заголовка, ключових слів, анотації, невербальної інформації (ілюстрації, таблиці, схеми, графіки тощо);
- ставить запитання різної спрямованості: до змісту твору, до автора, до читача;
- виділяє ключові слова та пояснює, як вони допомагають зрозуміти зміст тексту;
- описує свої емоції, пережиті під час читання художнього твору, наводить приклади вчинків персонажів, які викликали відповідні емоції;
- зіставляє прочитане із власним життєвим досвідом;
- аналізує емоційний стан персонажів, пояснює причини відповідних переживань персонажів.
Обладнання
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- кольорові олівці, за бажання — конструктор “Лего”;
- стікери-зірочки, аркуш із зображенням неба.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Привітання-сюрприз” Привітайтеся одне з одним. Але спробуйте зробити це не словами, а за допомогою міміки та жестів. Вітаючись, передайте свій гарний настрій сусіду / сусідці. |
Методичні порадиВітатися можна як у колі, так і за партами “ланцюжком”. Привітайтеся першими, подаруйте свою усмішку, покажіть “сердечко”, “уподобайку”, намалюйте у повітрі сонечко, квітку тощо. Запропонуйте учням придумати якомога більше незвичайних привітань-сюрпризів. Разом з ними спробуйте здогадатися, що вони “зашифрували” у своїх привітаннях. |
2. Гра “Так — ні”
|
Уважно послухайте твердження і визначте, хибні вони чи істинні.
|
Методичні порадиПід час цієї гри можна скористатися цеглинками “Лего”. Варіант 1 — діти беруть цеглинки червоного і зеленого кольорів. Якщо вони згодні з твердженням, то піднімають вгору зелену цеглинку. Якщо не згодні — піднімають червону цеглинку і дають пояснення. Варіант 2 — діти беруть в руки цеглинку будь-якого кольору. Якщо вони згодні з твердженням, то підкидають цеглинку вгору. Якщо не згодні — лишають цеглинку в руках і дають пояснення.
|
3. Вправа “Прочитай слова”
|
Відновіть та прочитайте слова.
|
4. Повідомлення теми уроку
|
5. Опрацювання уривку “Робота мрії для кожного вірусу”
1 |
Передбачення за заголовком В кожного на парті лежить стікер-зірочка.
|
Методичні порадиДля цієї вправи підготуйте стікери-зірочки та аркуш із зображенням неба. Діти зможуть наклеїти на нього свої зірочки із мріями. Нехай це “зоряне небо” залишиться в класі і після уроку. Так діти матимуть можливість ще раз почитати не тільки про свої мрії, а й про мрії інших учнів класу, обговорити їх. Таке “зоряне небо мрій” зацікавить і батьків.
|
2 |
Читання в парах (підр., с. 14) |
3 |
Вправа “Дай відповідь”
|
6. Вправа “З’єднай”
|
З’єднайте лініями імена персонажів оповідання та їхні репліки (зош., с. 7, завд. 1). |
7. Фізкультхвилинка “Овечка Доллі”
|
Потанцюйте разом із овечкою Доллі. Спробуйте придумати власні рухи танцю.
|
8. Онлайн-вправа “Які слова пропущені?”
|
Перевірте себе. Прочитайте речення з уривку “Робота мрії для кожного вірусу” і вставте пропущені слова. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
9. Вправа “Уяви”
|
Уявіть, що віруси вміють говорити. Яку історію вони могли б вам розповісти? Запишіть та проілюструйте (зош., с. 7, завд. 3).
|
10. Вправа “Розкажи”
|
Чому, на вашу думку, віруси з оповідання вирішили змінити своє життя? Що вони для цього зробили? Підтвердьте свою відповідь словами з тексту (підр., с. 15, завд. 4). |
11. Вправа “Визнач і запиши”
|
Клим теж захотів змінити своє життя. Хлопчик поставив собі за мету щоранку гуляти зі своїм песиком. Спочатку він записав цю мету на аркуші паперу. Потім сам собі поставив запитання і відповів на них, а тоді приклеїв аркуш на видному місці (підр., с. 15, завд. 5).
|
12. Рефлексія
|