Поради вчителю

Перший тиждень навчання у школі – особливий. Адже, як правило, 6-річна дитина з нетерпінням чекала зміни соціального статусу. І от то відбулося, вона – школяр! З радістю та хвилюванням вдягає нову форму, збирає новий рюкзачок із шкільним приладдям і переступає поріг школи.

Лише від дорослих залежить, наскільки справдяться очікування дитини, наскільки радісним стануть її перші (а, згодом, і наступні) навчальні дні. Дуже важливо в ці дні підтримати маленького учня, зацікавити навчанням, максимально задовольняти його пізнавальний інтерес. Покажіть своєю поведінкою, що ви бачите у вчорашньому дошколярику дорослу людину, якій вже можна доручити зовсім не дитячі справи: «Оскільки ти вже ходиш до школи, то можеш сам зібрати свої шкільні речі», «Ти вже школяр, тому можеш сам налаштувати собі будильник на ранок» тощо.

По можливості, проводьте заняття перших тижнів за межами класної кімнати, за сприятливої погоди – на шкільному майданчику, на подвір’ї школи. Але щоразу, виходячи на двір, давайте дітям виконати навчальне завдання. Наприклад: «Намалюйте на асфальті школу своєї мрії. Розкажіть, що є у вашій школі», «Подивіться, що є на шкільному подвір’ї. Відшукайте на ньому 5 об’єктів живої природи і намалюйте їх», «Дослідіть, які дорожні знаки розташовані біля школи. З’ясуйте, що вони означають».