ТЕМА 1. Подорожуємо і відкриваємо світ
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Пригода третя “Рослина-схованка”
УРОК 16. Квітковий годинник.
Які таємниці приховують рослини?
Мета
- розширити знання дітей про квіти та їхнє значення для людини;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак;
- виховувати інтерес до природи.
Очікувані результати навчання
- дитина звертається та вітається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію;
- знає будову квіткових рослин;
- виконує творчу роботу і презентує її результат.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Думки”, “Прочитай”, “Створення квіткового годинника”;
- аркуші формату А3 (за кількістю груп), різноколірні олівці, ножиці, клей.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Думки” Пригадайте свій сьогоднішній ранок. З якими думками ви збиралися і йшли до школи? Запишіть або намалюйте свої думки (див. роздруківку “Думки”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
Методичні поради
У кожної дитини на парті є аркуш, на якому намальований контур голови. Усередині контуру, над лінією, діти записують думки, які були у них вранці, потім вирізають і прикріплюють на дошку.
2. Передбачення теми уроку
|
3. Вправа “Поміркуй”
|
4. Повідомлення теми уроку
|
Скільки різноманітних квітів на галявинах! І майже за кожною з них можна досить точно визначити час. Під час уроку ми з вами дізнаємося, що таке квіткові годинники. І навіть самостійно створимо їх. |
5. Вправа “Прочитай”
|
Прочитайте вірш Олени Коваленко. Знайдіть і підкресліть у вірші назви квітів (див. роздруківку “Прочитай”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
6. Вправа “З’ясуй”
|
Володя спостерігав за лататтям або водяною лілією і помітив, що в погожі дні її квітка розкривається дуже рано і квітне впродовж десяти годин. О 17 годині пелюстки згортаються і рослина занурюється під воду. О котрій годині квітка латаття розкривається? (зош., с. 11, завд. 3) |
7. Вправа “Розгадай”
|
Олеся довідалася, що квіти нічної фіалки розкриваються о 21 годині. Розгадайте ребус і довідайтеся, яка ще рослина розквітає в такий самий час. Запишіть (зош., с. 11, завд. 4). |
8. Вправа “Прочитай”
|
Прочитайте цікаву інформацію про квітникові годинники (підр., с. 23, завд. 3).
|
9. Перегляд відео “Квітковий годинник”
|
Уважно перегляньте відео і у звичайний зошит запишіть назви квітів та час, у який вони розкриваються та закриваються. |
10. Творча робота “Створення квіткового годинника”
|
Матеріали для роботи: аркуші формату А-3 (за кількістю груп), роздруківки годинника, квітів, ножиці, клей, різноколірні олівці (див. роздруківку “Створення квіткового годинника”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
Методичні поради
Об’єднайте дітей у групи. Запропонуйте їм створити квітковий годинник, використовуючи шаблони годинника та квітів та записи, зроблені після перегляду відео. Попросіть їх скласти і розв’язати задачу, використовуючи зібрані дані. Далі групи обмінюються складеними задачами і розв’язують їх.
Наприклад: Квітка маку розкриває свої пелюстки о 6 годині ранку, а закриває — о 19 годині. Скільки часу ми можемо бачити розкриті квіти маку?
Квітка маку розкриває свої пелюстки о 6 годині ранку. О котрій годині квітка закриє свої пелюстки, якщо її розкриті квіти ми можемо бачити протягом 13 годин?
11. Підсумок
1 |
Рефлексія
|
2 |
Вправа “Думки” Пригадайте свої думки. Чи змінилися вони під кінець уроку? Запишіть свої нові думки під лінією на роздруківці. |