ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Провідник у невідомому світі
УРОК 11. Знай про себе, дбай про себе. 
Як зберегти своє здоров’я?
Мета
- узагальнити знання дітей про здоровий спосіб життя;
 - поглибити знання про те, як уберегтися від інфекцій;
 - дослідити, як дотримання здорового способу життя впливає на якість та тривалість життя людини;
 - активізувати пізнавальну діяльність дітей;
 - збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
 - розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
 - виховувати в дітей відповідальне ставлення до свого здоров’я.
 
Очікувані результати навчання
- учень / учениця аналізує власну поведінку для запобігання або зменшення ризику для життя та здоров’я;
 - аналізує якість свого життя за деякими фізичними ознаками (активність, утома, відпочинок, сон тощо);
 - встановлює залежність між активним способом життя та здоров’ям людини, якістю і тривалістю її життя;
 - пояснює, чому людина потребує відпочинку, фізичних вправ та раціонального харчування;
 - вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
 - об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
 - висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
 - підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
 - зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
 - ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
 - наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
 - робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
 - систематизує та узагальнює інформацію з різних джерел.
 
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
 
- звичайний зошит;
 - роздруківка “Обери”.
 
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування.
| 
       
  | 
    
         Моє серденько тріпоче —
             Уявіть, що у ваших долоньках — жменька гарного настрою. Поділіться ним, щоб зробити день приємнішим для всіх, хто зараз поряд із вами.  | 
2. Вправа “Пригадай”
        
  | 
      
3. Вправа “Прочитай слово”
| 
     
  | 
    
       Пройдіть за стрілочками і прочитайте слово. ![]() 
  | 
    
4. Онлайн-вправа “Прислів’я про здоров’я”
| 
     
  | 
    
       З’єднайте частини прислів’їв. Поясніть, як ви їх розумієте. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ | 
    
5. Повідомлення теми уроку
      
  | 
    
6. Онлайн-вправа “Вікторина про здоровий спосіб життя”
| 
     
  | 
    
       Пригадайте, що ви знаєте про здоровий спосіб життя. Прочитайте твердження та вкажіть, істинні вони чи хибні. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ | 
7. Перегляд відео “Розповідь про здоровий спосіб життя”
| 
     
  | 
    
       Перегляньте відео та пригадайте правила здорового способу життя. 
  | 
    
8. Вправа “Розкажи”
| 
     
  | 
    
       Аби убезпечитися від сезонних захворювань, Майя та її рідні вирішили активніше дбати про здоров’я. Родина прийшла на профілактичний огляд до сімейного лікаря. Він порадив зробити щеплення від грипу й вести здоровий спосіб життя. Що мав на увазі лікар? Розкажіть (підр., с. 86, завд. 1).  
           
        
 Довідничок: Правила здорового способу життя 
 
  | 
9. Вправа “Обери”
| 
     
  | 
    
       Прочитайте речення. Виберіть і позначте ті, що є складовими здорового способу життя (див. роздруківку “Обери”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
  | 
10. Рефлексія
        
  | 


