ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Несподіваний атракціон
УРОК 21. Людина, яка мене надихає.
Презентуємо проєкт
Мета
- зацікавити дітей дослідженням історії та теперішнього України;
- спонукати пильніше придивлятися до людей, що поряд;
- розвивати навички пошуку інформації;
- вдосконалювати вміння дітей презентувати результати своєї роботи;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати працьовитість і наполегливість, бажання вивчати минуле та сучасне.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця називає видатних українців, розповідає, чим вони уславились;
- розповідає, яких людей вважає видатними, пояснює чому;
- самостійно добирає інформацію з різних джерел про людей, яких вважає видатними;
- розповідає про осіб, на яких хоче бути схожим / схожою, пояснює чому;
- аналізує, які якості йому / їй потрібні для досягнення мети;
- презентує результати власної дослідницької та творчої діяльності;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- звичайний зошит;
- презентація “Обрані часом” (електронна версія журналу “Джміль” № 7-8, 2018);
- роздруківка “Особистості”;
- проєкти, які підготували діти на уроці 7.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вітання Привітаємось любенько, (кивком голови вітаємося із сусідом / сусідкою)
|
2. Вправа “Ми — художники”
|
Уявіть себе художниками. Якими б фарбами ви намалювали свій сьогоднішній ранок? Чому? |
3. Вправа “Ранкові враження”
|
Розкажіть про свої ранкові враження. Продовжте речення: Сьогодні я помітив / помітила…
|
4. Вправа “Особистості”
|
Роздивіться зображення. Кого ви впізнали? Що можете розповісти про цих людей? Як ви думаєте, що може їх об’єднувати? (див. роздруківку “Особистості”) ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
Методичні порадиОб’єднайте учнів у групи і роздайте їм світлини. Попросіть дітей пригадати імена зображених людей та коротко розповісти про них (2-3 реченнями). Нехай діти поміркують, чиї ще світлини можна було б додами (бажано, щоб хтось назвав відомих людей із вашого краю чи населеного пункту). |
5. Повідомлення теми уроку
|
Людина в світі. Що вона несе у навколишній світ? Яке її призначення? Яка мета людського життя? Безліч мудреців полишили ці питання без відповідей. Але що нам робити? Якими бути? Чи є люди, на яких ми б хотіли бути схожими? Спробуємо розібратися разом, щоб допомогти собі та своїм друзям / подругам тепер і в майбутньому. |
6. Вправа “Поміркуй”
|
В усі часи, свідомо чи ні, люди брали приклад одне з одного. Ми завжди в когось чогось навчаємось: переймаємо чиїсь риси характеру, знання, вміння, навички, манеру спілкування і навіть зовнішній вигляд. Щось ми беремо від інших, а щось творимо своє. Так зростаємо і ми, і наше суспільство, і все людство.
|
7. Вправа “Галерея” (електронна версія журналу “Джміль” № 7-8, 2018)
|
У журналі “Джміль” (№ 7-8, 2018) у публікації “Обрані часом” розповідалося про альбом українського художника Володимира Слєпченка “Обрані часом. Галерея портретів славетних українців”. Він створив понад 60 портретів. Це люди різних епох і професій, різного віку та вдачі. Перегляньте картини з альбому. ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮЗапитання до дітей
|
Методичні порадиЗапропонуйте дітям скористатися гаджетами і протягом 5 хвилин знайти коротеньку інформацію про людей, зображених на портретах. Попросіть розповісти про них 2-3 реченнями. |
8. Фізкультхвилинка “Раз, два, три”
|
9. Захист проєктів
Методичні порадиДіти розповідають про людину, на яку вони хочуть бути схожими, яка їх надихає. Показують виготовлений лепбук, колаж або презентацію з відомостями про цю особистість та своїми коментарями. |
10. Рефлексія
|