ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Чарівне перетворення
УРОК 3. Травна система.
Як їжа подорожує нашим організмом?
Мета
- ознайомити з органами травлення та їх значенням в організмі людини;
- формувати уявлення про взаємозв’язки органів людини;
- дослідити послідовність основних процесів травлення людини;
- спонукати дітей дбати про своє здоров’я, зокрема дотримуватися правил харчування, гігієни;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця називає органи травної системи людини;
- правильно визначає послідовність основних процесів травлення;
- використовує навчальні моделі для пояснення певних процесів, явищ, працює з малюнками та схемами;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Поєднай”, “Травна система”, “Продовж речення”;
- кольорові олівці.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Привітайте одне одного і побажайте щось таке гарне і приємне, щоб спогади про це бажання підтримували гарний настрій цілий день. Налаштуйтесь на позитивну і гарну роботу із руханкою “Якщо ти щасливий”. |
2. Вправа “Поєднай”
|
Пригадайте те, про що йшлося на минулому уроці, та поєднайте слова лівого і правого стовпчиків. Поясніть свій вибір (див. роздруківку “Поєднай”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
3. Вправа “Завершіть речення”
|
Завершіть речення. Людина — живий організм, бо …
|
4. Повідомлення теми уроку
Разом із Максом та Моллі ми побуваємо у травній системі. Потрапляючи в наш організм, їжа зазнає справжніх чарівних перетворень — і це не перебільшення. Що ж це за перетворення? Їх ми досліджуватимемо на сьогоднішньому уроці. У нашому організмі їжа долає шлях завдовжки приблизно 9 метрів! Здивувалися? Ще б пак, адже такої високої людини не існує! Як же травна система вміщується в нашому тілі? Що відбувається з їжею в нашому організмі? Зараз ми отримаємо відповіді на ці запитання. Але все по порядку. |
5. Вправа “Розкажи”
|
Макс знав, що ротова порожнина — початковий відділ травної системи, де їжа подрібнюється та піддається первинній хімічній обробці. Розгляньте систему травлення людини і розкажіть, як їжа “мандрує” нашим організмом. |
Методичні порадиЗапропонуйте дітям розглянути малюнок у підручнику і пояснити, як та у якій послідовності, на їхню думку, відбувається процес травлення. Запитайте дітей: чи цікаво їм перевірити свої припущення? Чи цікаво дізнатися, які саме процеси відбуваються з їжею у різних відділах травної системи? |
6. Перегляд відео “Травна система людини”
|
7. Фізкультхвилинка “А ти готовий?”
|
8. Вправа “Пронумеруй”
|
Пронумеруйте назви органів у тій послідовності, у якій до них потрапляє їжа, коли “мандрує” нашим організмом (зош., с. 34, завд. 3). |
9. Вправа “2 запитання”
|
Прочитайте інформацію про травну систему (див. роздруківку “Травна система”).
|
10. Вправа “Зафарбуй”
|
Пригадайте, де які органи травлення розташовані. Зафарбуйте їх на малюнку відповідними кольорами (зош., с. 34, завд. 4).
|
11. Рефлексія
Продовжте речення (див. роздруківку “Продовж речення”) ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |