ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Чарівне перетворення
УРОК 5. Навіщо людині зуби.
Чому в нас часом болять зуби?
Мета
- формувати уявлення про зуби як орган, що допомагає у процесі травлення;
- розширити знання про значення зубів для людини;
- дослідити, які зміни відбуваються з зубами в процесі дорослішання;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до вивчення людського організму.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця називає основні факти про зуби, їх будову і функції;
- розуміє значення зубів для здоров’я людини;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- роздруківки “Хмара слів «Зуби»”, “Пізнавальний текст”, “Будова зуба”, “Самооцінювання”;
- цеглинки “Лего”, дзеркальця.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Супер” Приготуйте праву долоньку. Загніть мізинчик, якщо ви гарно виспались.
Супер! Це значить, що ваш ранок удався! У вас є щонайменше 4 причини, які свідчать про чудовий ранок. |
2. Вправа “Пригадай”
|
Я називатиму слова, а вам потрібно пригадати частину організму людини, якої вони можуть стосуватися.
|
3. Онлайн-вправа “Що ти знаєш про слину?”
|
Прочитайте висловлювання і визначте, хибні вони чи істинні. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
4. Вправа “Поміркуй і доповни”
|
Поміркуйте і доповніть ланцюжок слів. Якого слова в ньому бракує? Обґрунтуйте свою думку. |
5. Вправа “Відгадай”
|
Відгадайте загадку і перевірте свої здогадки. Без насіння виростає
|
6. Повідомлення теми уроку
|
Отже, сьогодні ми продовжимо ознайомлюватися з органами, які допомагають процесу травлення, а саме із зубами. На цеглинках “Лего” написані запитання, на які нам потрібно знайти відповіді і скласти башточку.
|
Методичні порадиПротягом уроку під час пошуку інформації / відповідей діти і вчитель складають башточку з “Лего”. Таким чином діти будуть бачити, які питання вони вже опрацювали, а на які ще потрібно знайти відповіді. |
7. Хмара слів “Зуби”
|
Створіть хмару слів. Запишіть слова, які спадають вам на думку, коли ви чуєте слово “зуби”. За бажання презентуйте свої записи (див. роздруківку “Хмара слів «Зуби»”) ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУЗуби — тверді кісткові утворення в порожнині рота. Вони потрібні, щоб подрібнювати та перемелювати їжу. Що краще подрібнюється їжа, то швидше і краще вона перетравлюється та засвоюється організмом. Якщо ж їжа погано пережована, то в шлунок потрапляють великі її шматки, які довго перетравлюються, викликають важкість і неприємні відчуття.
|
8. Фізкультхвилинка “Раз, два, три”
|
9. Читання з другом
|
Прочитайте текст у парах. Знайдіть відповіді на запитання, які ще залишились (див. роздруківку “Пізнавальний текст”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
10. Вправа “Будова зуба”
|
Розгляньте схему і підпишіть елементи будови зуба (див. роздруківку “Будова зуба”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
11. Вправа “Роздивись, запам’ятай”
|
Наталія Петрівна розповіла, що в людини три види зубів. Роздивіться у дзеркалі кожен вид (підр., с. 78, завд. 2). Довідничок: Пласкі різці призначені для відкушування їжі, ікла розривають її, малі та великі кутні зуби — подрібнюють і перемелюють. |
Методичні порадиЗапропонуйте учням роздивитися свої зуби у дзеркальцях (у кожного має бути своє) і спробувати знайти / побачити різці, ікла, кутні зуби. Нехай учні перевірять, чи всі молочні зуби вже повністю змінилися на постійні. |
12. Перегляд відео “Як розвиваються наші зуби”
|
У людини протягом життя розвиваються 2 різних набори зубів. Першими з’являються молочні зуби, які поступово замінюються постійними зубами. Їх 20. На їх місці виростають постійні. Скільки їх? 32. Зуби мудрості прорізуються останніми — доти може минути й кілька десятків років! |
13. Рефлексія
|
|
Вправа “Самооцінювання” (див. роздруківку “Самооцінювання”) ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |