ТЕМА 4. Факти і таємниці
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. М’язи та кістки
УРОК 8. Пригода друга “М’язи та кістки”.
Що таке опорно-рухова система?
Мета
- розширити знання про функції скелета в організмі людини;
- глибше ознайомити зі складниками опорно-рухової системи;
- розвивати читацькі навички, вміння стисло відтворювати зміст прочитаного твору та ставити за ним запитання;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до природознавства, вивчення організму людини.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця розповідає про будову скелета, його значення;
- називає складники опорно-рухової системи;
- з розумінням читає художній текст, ставить запитання за його змістом, відповідає на запитання;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківка “Цікаві факти про скелет”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
Хто прийшов із гарним настроєм — рукою махніть.
|
2. Вправа “Пригадай”
|
Прочитайте слова. Чи пов’язані вони між собою? Як саме?
|
3. Вправа “Передбачення”
|
4. Повідомлення теми уроку
|
Ми продовжуємо подорож організмом людини. Чи цікаво вам дізнатися, які ж нові пригоди чекають на Макса і Моллі, що нового вони дізнаються про людський організм? Про це ми з вами дізнаємося, коли прочитаємо уривок “М’язи і кістки”. |
5. Опрацювання уривку “М’язи та кістки”
1 |
Читання уривку у парах (підр., с. 116) |
2 |
Вправа “Два запитання”
|
3 |
Вправа “Дай відповідь”
|
6. Фізкультхвилинка “Овечка Доллі”
|
Потанцюйте разом із овечкою Доллі. Спробуйте під час танцю придумати свої рухи.
|
7. Вправа “Істинні, хибні”
|
Пригадайте зміст прочитаного уривка. Визначте, які висловлювання істинні, а які — хибні. Обведіть відповіді (зош., с. 52, завд. 1). |
8. Вправа “Встанови відповідність”
|
Визначте відповідність між словами та їх звуковими моделями. Впишіть відповідні літери в табличку (зош., с. 52, завд. 2).
|
9. Онлайн-вправа “М’язи і кістки”
|
Перевірте, чи уважно ви читали уривок. Продовжте речення. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
10. Цікаві факти про скелет людини
|
Прочитайте цікаві факти про скелет людини (див. роздруківку “Цікаві факти про скелет”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
11. Рефлексія
На уроці я:
|