ТЕМА 5. Світ невидимий
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Незвичайні гості
УРОК 1. Спогади про зимові канікули.
Про що дізнаємося протягом місяця?
Мета:
- Активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- виховувати спостережливість, любов до природи;
- спонукати звертати увагу на те, що люди не завжди помічають;
- обговорити, які зміни можуть відбуватися в настрої людини та що на це впливає;
- збагачувати словниковий запас відповідно до теми тижня;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати творчі здібності, естетичний смак.
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця розпізнає та описує свої емоції, почуття, переживання;
- відзначає зміни емоцій, почуттів, настрою у співрозмовників і відповідно реагує;
- пояснює, як позитивні емоції впливають на життя людини;
- виконує творчу роботу та презентує її;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- передає зміст усного повідомлення (послідовність подій у розповіді, перелік ознак в описі, наведені аргументи в міркуванні);
- визначає логічну послідовність подій;
- висуває власні гіпотези.
Обладнання
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківка “Хмара слів «Зима»”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Пальчикова гра “Доброго ранку” Пригадаємо наше привітання пальчиками. |
2 |
Гра “Диво єдності” Усі ви різні та водночас схожі між собою бажанням подорожувати та досліджувати. Пропоную у цьому переконатися. Махніть правою рукою ті, хто полюбляє вранці пити чай.
|
2. Вправа “Збери слово”
|
Що залишиться, якщо ми приберемо однакові букви? Складіть із цих літер слово.
|
3. Хмара слів “Зима”
|
4. Вправа “Спогади про зимові канікули”
|
Пригадайте свої зимові канікули. Напевно, у цей час відбулося багато цікавого, смішного, радісного, важливого — такого, про що вам хочеться написати. Напишіть про це у зошиті (зош., с. 2, завд. 1). |
Методичні порадиЗапропонуйте дітям під час написання своїх спогадів скористатися невеличкими підказками. Це може бути початок речення. Наприклад, “На зимових канікулах я відвідав / відвідала…”, “На зимових канікулах я відпочивав / відпочивала…”, “На зимових канікулах я навчився / навчилась…”, “Найбільше мені сподобалось …”, “Найбільше мене вразило…” тощо. |
5. Вправа “Складаємо плани на наступний рік”
|
Поміркуйте і запишіть, яких навчальних цілей ви прагнете досягти в новому півріччі (зош., с. 2, завд. 2-3).
|
Методичні порадиЦі завдання допоможуть дітям підбити підсумки року, що минув, і замислитись над власними потребами, бажаннями та мріями. Виконуючи його, діти зможуть проаналізувати свої звички, намітити певний шлях самовдосконалення, а також придумати гасло, з яким вони житимуть цього року. За бажання діти можуть презентувати свої плани. Роботи також можна покласти до портфоліо і повернутися до них у кінці навчального року, щоб з’ясувати, чи здійснилося заплановане. Що завадило здійсненню планів? Що потрібно зробити ще? |
6. Фізкультхвилинка “Зима”
|
Потанцюйте разом із білими лапатими сніжинками. |
7. Робота з сюжетною картиною
|
Розгляньте уважно картину у підручнику (підр., с. 4-5).
|
8. Повідомлення теми місяця
Вивчаючи цю тему, ви:
|
9. Онлайн-вправа “Тест на уважність”
ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
10. Вправа “Картина оживає”
|
Діти продовжують працювати з сюжетною картиною на с. 4-5 підручника.
|
Методичні порадиЗапропонуйте дітям на прогулянці або під час перерви сфотографувати надворі будь-які події, схожі на ті, що зображені на картині. Можна не виходити надвір, а зробити це, просто подивившись за вікно. А можна зробити пейзажні світлини. Запитайте у дітей:
Це завдання може стати домашнім, яке діти виконуватимуть протягом тижня. У такому разі влаштуйте в п’ятницю вернісаж і обговоріть побачене. |
11. Рефлексія
|