Підручник “Мистецтво” для 2 класу (авт. І. Стеценко, С. Садовенко)
Рекомендовано Міністерством освіти і науки України
(наказ Міністерства освіти і науки України від 05.01.2024 № 8).
Підручник став одним із переможців Конкурсного відбору підручників та посібників для 2-го класу
Мистецтво : підручник інтегрованого курсу для 2 класу закладів загальної середньої освіти / І. Б. Стеценко, С. М. Садовенко — Київ : Світич, 2024.
Підручник інтегрованого курсу “Мистецтво” для 2 класу відкриває для дітей самобутні й колоритні українські та зарубіжні твори живопису, музичного, театрального та інших видів мистецтва. Цей підручник допоможе вашим учням навчитися помічати красу довкола, мислити творчо, самовиражатися та працювати в команді. Підручник містить матеріали для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання з мистецької освітньої галузі, визначених Державним стандартом початкової освіти, і відповідає Типовій освітній програмі НУШ-1 та Типовій освітній програмі НУШ-2.
Новаторський підручник є частиною комплекту, до якого також увійшли підручник “Я досліджую світ” і посібник “Українська мова та читання”. Усі видання комплекту об’єднані спільними дидактичними підходами й цікавими, наближеними до життя дитини темами.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПІДРУЧНИКАДодаткові навчально-методичні матеріали
На сайті SvitDovkola.org у розділі “ДЛЯ УЧНЯ” — електронний інтерактивний додаток до підручника: музичні твори, картини, відео, фонограми пісень та розспівок тощо.
У розділі “ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ” — додаткові навчально-методичні матеріали до кожного уроку: презентації, медіафайли тощо.
Ідея інтегрованого підручника: нове та традиційне
Щотижня на дітей чекають мистецькі історії-дослідження: подорожі в просторі та часі, креативні вистави-імпровізації, творчі освітні ситуації. В одному уроці гармонійно поєднано роботу з різними видами мистецтва — образотворчого та музичного.
Приклад презентації до уроку 1 Приклад презентації до уроку 2Пропоновані твори — цікаві та близькі сучасним дітям. Вони дивують та захоплюють дітей, дають їм змогу фантазувати, розмірковувати, відчувати, обговорювати й знаходити щось близьке собі.
Мистецькі поняття пояснено через зрозумілі дітям образні порівняння та прості, виразні схеми.
Підручник знайомить дітей з яскравими зразками світового та українського мистецтва, відкриває нові та призабуті імена українських митців. Цікаві, неординарні поєднання завдань, незвичні повороти у викладі тем стимулюють школярів до творчого пошуку та креативних рішень.
Активні форми роботи гармонійно поєднуються з переглядом картин та слуханням музики. Стала структура уроків мистецтва дає змогу краще організувати дітей, ефективно й точно планувати хронометраж уроків.
За допомогою різноманітних за складністю запитань автори підручника вчать дітей обговорювати твори мистецтва, висловлювати про них власну думку і навіть коректно сперечатися.
Матеріал підручника побудовано так, щоб діти почувалися у світі мистецтва затишно й хотіли до нього повертатися не лише на уроках, а й у повсякденні, розповідаючи рідним та знайомим про свої мистецькі враження.
Підручник дає дітям змогу побути митцями — створити свій витвір, подивитися на нього критично, зрозуміти, що і як саме можна покращити, та зробити це. Діти зможуть вибирати, яку саме творчу роботу виконувати.
Кожна дитина відчує себе митцем-дослідником, експериментатором, що відкриває секрети роботи з різними матеріалами у різних техніках; пізнає таємниці ритму, темпу, співу, звучання музичних інструментів; власноруч виготовить інструменти й одразу заграє на них.
Завдання подобаються і хлопчикам, і дівчаткам. Наш досвід показав, що позитивні емоції отримують усі учасники освітнього процесу: діти, вчителі, батьки — усі відкривають для себе щось нове.
До підручника створена артбібліотека з медіаматеріалами до кожної мистецької історії. За QR-кодами можна завантажити всі художні та музичні твори, згадані в підручнику, а також пісенник (з фонограмами, нотами, текстами пісень, розспівок) та відповіді на запитання для самоперевірки.
Е-БІБЛІОТЕКАПро авторів підручника
Ірина Стеценко
- Науковець-практик, авторка понад 300 статей і понад 30 книжок у галузі початкової та дошкільної освіти
- Наукова співробітниця Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем Національної академії наук України й Міністерства освіти і науки України
- Старша викладачка кафедри педагогіки та освіти Маріупольського Державного університету
- Співавторка підручників “Мистецтво” для початкової школи, підручника “Інформатика” для 4 класу
- Авторка технології “Логіки світу”
- Співавторка програм “STREAM-освіта”, “Стежинки у Всесвіт”
- Викладачка вебінарів і курсів підвищення кваліфікації для вчителів, які організовує Методична служба “Світич”
Світлана Садовенко
- Науковець-практик, доктор культурології, професор, кандидат педагогічних наук, заслужений діяч мистецтв України
- Педагогиня з досвідом роботи близько 40 років
- Авторка понад 300 публікацій: книжок, статей, програм, методичних рекомендацій, рецензій у галузях початкової освіти та культури і мистецтва
- Професорка кафедри вокального мистецтва Інституту сучасного мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв
- Художня керівниця народного зразкового художнього колективу “Театр пісні «Ладоньки»” Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва
- Співавторка підручників “Мистецтво” для початкової школи
- Викладачка вебінарів і курсів підвищення кваліфікації для вчителів, які організовує Методична служба “Світич”