Здоров’я, безпека та добробут. 6 клас
Нормативні документи
Відповідно до Типової освітньої програми для 5–9 класів закладів загальної середньої освіти, для закладів із навчанням українською мовою загальний обсяг навчального навантаження на вивчення предметів та інтегрованих курсів соціальної і здоров’язбережувальної освітньої галузі у 6 класі складає:
- рекомендоване навантаження: 1,5 год/тиждень (52,5 год/рік);
- мінімальне навантаження: 1 год/тиждень (35 год/рік);
- максимальне навантаження: 3 год/тиждень (105 год/рік).
У тому числі на вивчення інтегрованого курсу “Здоров’я, безпека та добробут” у 6 класі типовим навчальним планом для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою передбачено 1 година на тиждень. Предмети “Етика”, “Культура добросусідства” чи інші курси морального спрямування, на які типовим навчальним планом передбачено 0,5 години на тиждень, за вибором закладу освіти також можуть вивчатись в рамках інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут».
Шаблони та зразки документів
Календарно-тематичне планування
Орієнтовне календарно-тематичне планування уроків з курсу “Здоров’я, безпека та добробут”, 6 клас
Оцінювання
Наводимо шаблон для заповнення журналу. Позначення у журналі:
- ПР — підсумкова робота за модуль
- ГР — група результатів навчання
- Комплексна ДР — комплексна діагностувальна робота
Протягом вивчення кожного модуля вчитель застосовує формувальне оцінювання і ставить відповідні позначки в журнал. Після вивчення кожного модуля учні можуть виконувати діагностувальну роботу як підсумкову, але вона не є обов’зковою. Поточні оцінки не впливають на семестрову оцінку, а є орієнтиром для моніторингу успішності учнів.
У кінці кожного семестру учні пишуть комплексну діагностувальну роботу, у якій завдання упорядковані за розділами відповідно до галузевих критеріїв оцінювання трьох груп результатів навчання в соціальній та здоров’язбережувальній освітній галузі. Семестрова загальна оцінка — це середнє арифметичне всіх оцінок, отриманих учнем під час виконання комплексної діагностувальної роботи.
Семестрова загальна оцінка ставиться в табель, а окремі оцінки за групами результатів — у свідоцтво досягнень.
Навчально-методичне забезпечення
Окрім робочого зошита для учнів, навчально-методичне забезпечення до підручника “Здоров’я, безпека та добробут” складається з розробок уроків з усіх тем, методичних рекомендацій для вчителя, розвивальних онлайн-ігор, роздруківок тощо.
Розміщені на сайті матеріали структуровано за змістом підручника. Ці матеріали є онлайн-підтримкою підручника й можуть бути використані як додаткові для урізноманітнення форм, методів і прийомів роботи на уроці відповідно до ресурсного забезпечення, рівня підготовки педагога та можливостей і підготовки учнів.
Ураховуючи педагогічну свободу вчителя щодо вибору форм, методів і прийомів та їх використання на уроці, матеріали можна використовувати за принципом конструктора. Тобто, зважаючи на зміст параграфа підручника, його наповненості, кількості годин, які виділено, учитель може використовувати будь-яку вправу автономно або як компонент для ефективної реалізації змісту параграфа.
Розробки уроків за темами навчальної програми
Сайт активно наповнюється методичними матеріалами та електронними посібниками.
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо Вас про оновлення.